راهنمای خرید کتری برقی

کتری‌های الکتریکی دارای ظرفیت‌های مختلف از ۱ لیتر تا ۲ لیتر میباشند که معمولا کتری ۱.۵ لیتر برای اکثر مردم کافی است.

کتری و قوری جز وسایل آشپزخانه است و در همه خانه‌ها یافت می‌شود. برای خرید کتری آن دسته‌ای که منفذی برای خروج بخار آب روی درشان وجود داشته باشد مناسب‌تر است اگر این منفذ روی در کتری نباشد، همه بخار آب به راحتی از لوله کتری خارج نمی‌شود و در نتیجه، آب روی شعله سر می‌رود و باعث خاموش شدن آن می‌شود.

کتری‌ برقی برای سرعت بخشیدن در آماده سازی آب جوش تعبیه شده و ظرف چند دقیقه آب را به جوش می‌آورند. اما نکاتی که بهتر است در زمان خرید کتری برقی به آن‌ها توجه کنید عبارت اند از: نشانگر میزان آب، دکمه اتومات خاموش، دسته راحت، سبک بودن کتری و کم صدا بودن آن.

مزایای استفاده از کتری برقی

کتری برقی دارای مزایای قابل توجهی نسبت به کتری‌های سنتی می باشند که باعث می‌شود برای مصرف کنندگان هزینه‌های بیشتری را دربرداشته باشد

سریع هستند

کتری‌های الکتریکی سریعتر از اجاق گاز یا مایکروویو آب را به نقطه جوش می‌رسانند. اگر می‌خواهید فنجان قهوه خود را سریعتر آماده کنید، کتری برقی می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

کتری‌های برقی دقیق هستند

در حالی که درجه حرارت مناسب برای کلیه اشخاص چندان اهمیت ندارد، ولی برای هواداران چای اهمیت بسیاری دارد. درجه حرارت مناسب می‌تواند تفاوت متعددی در مزه‌های گوناگون چای ایجاد نماید. کسانی که به چای اولونگ یا چای سبز علاقه دارند، قادر خواهند بود آب را برای یک درجه مختص تنظیم نمایند.

برای جوشاندن آب نیازی به کتری برقی ندارید، ولی چنانچه می‌خواهید چای و قهوه را با فرکانس‌های مختلفی درست نمائید، می‌توانید با کتری برقی معاش خویش را ساده‌تر نمائید.

استفاده از آن‌ها آسان است

تنها کافی است آب را اضافه کنید و دکمه کتری را فشار دهید. کتری‌های الکتریکی با تنظیمات و ویژگی‌های درجه حرارت به راحتی آب را جوش می‌آورند.

انرژی کارآمدتری دارند

کتری‌های الکتریکی نسبت به مایکروویو و کتری سنتی از انرژی کمتری برای جوشاندن آب استفاده می‌نمایند.کتری‌های خوب تنها ۳-۴ دقیقه برای جوشاندن آب صرف می‌کنند