ghaleb maghaleh09

انتخاب گوشواره

یکی از مواردی که اکثر خانم ها با آن مواجه اند و هر روز صبح باید انجام دهند ست کردن گوشواره مناسب با لباسی ست که می بپوشند.

یکی از اصول خوش‌پوشی و زیبایی این است که لباس و زیورآلات با هم تناسب داشته باشند. برای این منظور باید چندین موضوع را همیشه مدنظر داشته باشید که در اینجا موارد گوناگون را به طور مفصل برایتان توضیح داده‌ایم.

اولین مساله‌ای که هنگام انتخاب گوشواره مناسب باید در نظر بگیرید، مراسمی است که قرار است در آن حضور داشته باشید. شما باید با توجه به شرایط و مراسمی که در آن هستید، لباس و زیورآلات خود را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید به یک مهمانی شام دوستانه بروید به هیچ عنوان لازم نیست یک گوشواره طرح‌دار و درخشان از گوش‌هایتان آویزان کنید.

یا اگر در یک جلسه رسمی حضور دارید، بدون شک باید گوشواره ساده و کلاسیک استفاده کرده باشید. گوشواره‌های میخی یا حلقه‌های کوچک و بدون هیچ‌گونه آویزی برای چنین شرایطی بسیار مناسب هستند.

طرح‌های مینیمال و ساده برای محل کار نشان‌دهنده این هستند که شما به‌خوبی می‌دانید کجا چه باید بپوشید.

اگر قرار است سر قرار عاشقانه حاضر شوید یا با دوستان خود تفریح کنید، لازم نیست هیچ محدودیتی برای خود قایل شوید و هر گزینه‌ای که احساس می‌کنید زیباتر است، را انتخاب کنید. حتی می‌توانید شهامت به خرج داده و از طرح‌های رنگی و فانتزی استفاده کنید.

مهم نیست لباس شما تا چه اندازه زیبا باشد، اگر گوشواره اشتباه انتخاب کنید ممکن است تیپتان بد دیده شود. انتخاب رنگ اشتباه باعث می‌شود تا بیننده حواسش به آن پرت شده و لباس‌های شما، هرچقدر زیبا باشد را نبیند. مثلا فرض کنید تاپ قهوه‌ای پوشیده‌اید و گوشواره سیاه از گوش آویخته‌اید! این بدترین کاری است که می‌توانید با ظاهر خود انجام دهید.

اگر به‌طور دقیق نمی‌دانید چه رنگ و چه طرحی با هم بیشتر ست هستند، کمی وقت بگذارید و همه گوشواره‌های خود را با لباسی که به تن دارید تست کنید. ترجیحا رنگ گوشواره را به همان رنگ لباس انتخاب کنید. این کار باعث ایجاد نوعی هارمونی خوب می‌شود و بدون شک نظر کسانی که شما را می‌بینند نیز جلب خواهد شد.

شاید باور نکنید اما نوع گوشواره‌ای که انتخاب می‌کنید تاثیر بسیار زیادی روی صورت شما خواهد داشت. یعنی با تغییر شکل گوشواره، صورتتان هم برای بیننده تغییر خواهد کرد.

زنانی که صورت‌های کشیده دارند بهتر است از آویز و گوشواره‌های بلند استفاده کنند. البته این نوع گوشواره برای صورت‌های گرد هم بسیار مناسب است.

با آگاهی از اینکه چه گوشواره‌ای برای چه فرم صورتی مناسب است، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و زیباتر به نظر برسید.