ghaleb maghaleh063

راهنمای انتخاب گوشواره

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که قصد خرید و راهنمای انتخاب گوشواره برای خودتان و یا عزیزانتان به عنوان هدیه داشته اید اما دچار تردید شده اید که چه مدل گوشواره ای میتواند مناسب باشد ؟ چه طرحی از گوشواره مناسب صورت طرف مقابل یا حتی خودتان است ؟ چه رنگ گوشواره ای زیباتر است ؟ چه نوعی از گوشواره ها به صورت شما یا طرف مقابلتان می آید ؟ چه طرح گوشواره ای زیباتر است ؟ چه گوشواره ای برای لباس های شما مناسب است؟

انتخاب گوشواره می تواند در عین سادگی کار پیچیده ای باشد چرا که انواع مختلفی از آن وجود دارد و انتخاب یک مدل و رنگ و استایل مناسب کار آسانی نیست.

گوشواره ها نقشی اساسی در زیبایی فرد دارند، آنها نه تنها نقشی مکمل در ظاهر و استایل فرد دارند بلکه توجه دیگران را به سوی صورت و موهای وی می کشانند. مدل های بسیار متنوعی از گوشواره ها در بازار وجود دارد که باعث می شود بتوانید آن ها را با هر نوع لباس و روپوش یا دیگر زیورآلات نیز ست کنید. پس اگر شما قصد خرید هدیه دارید، گوشواره می تواند انتخاب مناسبی باشد ولی اول باید با نکات راهنمای انتخاب گوشواره آشنا شویم.

انواع گوشواره

گل میخی :

این نوع از گوشواره ها به گوشواره های میخی نیز معروف هستند. گوشواره های گل میخی به دلیل سادگی و ظرافت  طرفداران زیادی دارد و معمولا افرادی که زیورآلات ظریف را ترجیح می دهند به این نوع گوشواره ها علاقه بیشتری دارند. و می تواند هدیه خوبی برای افراد ظریف پسند باشد.

شکل و حالت صورت شما مهم نیست با این آموزش شما بهترین گوشواره را با توجه به استایل خود انتخاب خواهید کرد.

هنگام خرید زیورآلات موارد بسیاری وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید از جنس زیورآلات گرفته تا مدل نگین های به کار رفته در آن ها بسیار مهم می باشد ولی این مسائل بخشی از موارد مورد توجه است که بیشتر به سلیقه شما بستگی دارد و اجباری در آن ها نیست. هنگام خرید گوشواره موارد بیشتری را باید مد نظر قرار دهید تا خرید شما بهترین گزینه باشد. اگرگوشواره ای که می خواهید انتخاب کنید بهترین گزینه برای شما باشد و بیشترین درخشندگی را بر روی صورت شما داشته باشد حتما باید فرم و استایل صورت خود را مد نظر داشته باشید.

انتخاب گوشواره بر  اساس فرم و استایل صورت

فرم صورت گرد

اگر شما صورتی گرد دارید و استایل گرد آن کاملا مشخص است، گونه های شما مرکز توجه می باشد. برای به تعادل رساندن صورت های گرد، گوشواره های باریک و بلند که حالتی آویزان دارند بهترین گزینه است. از جمله طرح های پیشنهادی برای صورت های گرد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • گوشواره های بلند که طرح هایی کشیده دارند.
  • گوشواره هایی با کریستال های چشم نواز که به صورت آبشاری کشیده شده اند و حالتی لوزی و بیضی وار دارند.
  • گوشواره هایی ظریف که طرح هایی به صورت زنجیری رو به پایین هستند.

فرم صورت باریک

صورت های باریک مثل صورت های گرد عریض نیستند و طول بیشتری دارند و گونه ها با پیشانی در یک راستا قرار دارند. برای انتخاب گوشواره ای که مکمل صورت های باریک باشد موارد زیر را رعایت کنید.

  • مدل های گرد را انتخاب کنید چرا که باعث می شود صورت شما عریض تر دیده شود. به عنوان مثال گوشواره هایی با مروارید های گرد یا گوشواره هایی که حالتی دایره ایی دارند، می توانند انتخاب مناسبی باشند.
  • اگر علاقه مند به گوشواره های بلند و کشیده هستید حتما سعی کنید گوشواره هایی را انتخاب کنید که حالتی دایره ایی و گرد داشته باشد.