نکات مهم برای خرید یخچال فریزر یا ساید بای ساید

امروزه به راحتی با در نظر گرفتن فاکتور های مشخصی می توانید بدون مراجعه به بازار و رفت و آمد با سر زدن به یک فروشگاه اینترنتی بهترین خرید را انجام دهید.

بودجه خودتان را مشخص کنید

عمده خریداران هنگامی که وارد مغازه ای می شوند نمی دانند دقیقا چه مبلغی را می توانند برای خرید هزینه کنند. این عدم تصمیم گیری می تواند فرآیند خرید شما را خیلی طولانی کند. با مشخص کردن دقیق بودجه خود خیلی از گزینه ها به راحتی کنار می روند. بنابراین عاقلانه ترین کار برای جلوگیری از سردرگمی این است که آخرین بودجه خود را قبل از ترک منزل مشخص کرده باشید، نه این که مقابل فروشنده تازه به فکر دودوتا چهارتا باشید.

نیاز های خود را تعیین کنید

یک مثال خیلی بارز برای نیازهای شما می تواند میزان ظرفیت داخلی یخچال باشد. میزان ظرفیت داخلی یخچال فریزر براساس واحد لیتر تعیین و اندازه خارجی آن براساس واحد فوت محاسبه می شود، گرچه این دو معیار با یکدیگر متناسب هستند و هرچه اولی بیشتر باشد ابعاد یخچال نیز بیشتر خواهد شد.

ممکن است با توجه به فضا و طراحی آشپزخانه مجبور به انتخاب ابعاد خاصی از یخچال باشید، اما اگر می توانید آزادانه تصمیم بگیرید و صرفا به دنبال علاقه شخصی خودتان هستید به این نکته توجه کنید که هرچه ظرفیت یخچال بالاتر می رود علاوه بر افزایش قیمت شما باید مبلغ بیشتری برای نگهداری و هزینه برق مصرفی آن بپردازید.

نیاز های مهم دیگر که حتما باید به آنها توجه شود عبارتند از شکل ظاهری و رنگ که جز نیاز های شما طبقه بندی می شوند. یک یخچال با حجم نسبتا بزرگ آن همیشه جلوی چشم شماست بنابراین همواره باید به ظاهر آن توجه خاصی بنمایید.

در انتخاب کندانسور دقت نمایید

اصلی ترین قطعه موجود در یخچال کندانسور یا همان موتور یخچال است، و باید به کیفیت آن توجه داشته باشید چون در صورت انتخاب اشتباه دچار دردسری بزرگ خواهید شد. بهترین کندانسورها، نوع خطی آنها هستند چون علاوه بر کارایی بالا، دارای کمترین میزان صدا هنگام کارکردن هستند بنابراین سعی کنید از این نوع کندانسورها در یخچال شما به کار رفته شده باشد

به برچسب انرژی توجه داشته باشید

هزینه های انرژی هر روزه در حال افزایش اند و در آینده ای نزدیک مسلما شاهد افزایش های بیشتری خواهیم بود. هرچند روی برچسب برخی از ساید بای سایدها نماد++ A دیده می شود، اما بدانید مصرف انرژی آنها بهینه نخواهد بود. پس با توجه به افزایش نرخ حامل های انرژی و با آغاز مرحله دوم هدفمندی یارانه ها به این نکته توجه ویژه داشته باشید محصولی را انتخاب کنید که برچسب انرژی آن کمترین میزان مصرف را نشان دهد. یخچال هایی که فریزر آنها در قسمت پایینی شان قرار دارد بهترین بازده انرژی را دارند. دومین جایگاه مربوط به آن دسته از یخچال فریزر هایی است که فریزر آنها درقسمت بالا قرارگرفته است. در آخر هم محبوب ترین ها یعنی یخچال های سایدبای ساید قرار می گیرند.

خدمات پس از فروش را در نظر داشته باشید

آخرین مرحله انتخاب یخچال فریزر مربوط به خدمات پس از فروش و گارانتی می باشد. البته به یاد داشته باشید که مهم ترین گارانتی در یخچال های ساده مربوط به کندانسور یا همان موتور است. اما هنگام خرید یخچال های دیجیتال باید به گارانتی قطعات الکترونیک آن نیز توجه داشته باشید و از خدمات پس از فروش برند مورد نظرتان کاملا مطمئن شوید.